Magneto Stym – informacje dla Pacjenta

 Magneto Stym – skuteczne leczenie nietrzymania moczu

WSKAZANIA

Urządzenie Magneto Stym zostało opracowane do walki z takimi dolegliwościami, jak:

  • nietrzymanie moczu – nagłego parcia, wysiłkowe i mieszane nietrzymanie moczu,
  • osłabione mięśnie dna miednicy,
  • problemy pooperacyjne i poporodowe u kobiet,
  • prostata i zaburzenia erekcji u mężczyzn.

Wszystkie te schorzenia wiążą się z osłabionymi mięśniami zlokalizowanymi w obrębie układu moczowo – płciowego.

Nietrzymanie moczu, bez względu na to, jakiego jest pochodzenia, skutecznie obniża jakość życia. Pacjenci jednak, ze względu na wstydliwy charakter problemu, nie zawsze zgłaszają się do specjalisty i szukają pomocy. Często przemilczają problem, próbując z tym żyć, co jest dużym błędem. Nieleczone nietrzymanie moczu nie zniknie samo, może się tylko pogłębić, dlatego z dolegliwością tą trzeba walczyć.

 

LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU – METODY STOSOWANE DOTYCHCZAS:

Samodzielne ćwiczenia mięśni dna miednicy Wymaga od pacjenta samodyscypliny – regularne wykonywanie ćwiczeń, umiejętne wykonywanie ćwiczeń wymaga nauki przez specjalistę
Elektrostymulacja mięśni Wiąże się z umieszczeniem przez rehabilitanta sondy dopochwowej lub doodbytniczej, co jest dość krępującym zabiegiem
Operacja (TVT, slingi załonowe, taśmy polipropylenowe, komórki macierzyste, laser) Ingerencja chirurgiczna w ciało pacjenta
Leki Regularne stosowanie leków – jest to dość drogie leczenie i jak każde przyjmowane lekarstwa, obciąża żołądek
Botoks wstrzykiwany do pęcherza moczowego Jest to drogi zabieg, na który nie każdy może sobie pozwolić, zwłaszcza, że trzeba go co jakiś czas powtarzać

 

Żaden z tych zabiegów nie jest w 100% skuteczny i każdy ma swoje minusy.

 

FMS – INNOWACYJNA METODA – LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU ZA POMOCĄ GŁĘBOKIEJ STYMULACJI MAGNETYCZNEJ

Magneto Stym to urządzenie, które zostało opracowane w ten sposób, by ograniczyć wszystkie niedogodności leczenia :

  • terapia Magneto Stym jest nieinwazyjna, bezbolesna
  • zabieg jest niekrępujący – nie wymaga zdejmowania ubrać, gdyż indukcja elektromagnetyczna przenika przez wszystkie struktury
  • nie powoduje żadnych skutków ubocznych
  • wybitnie wysoka skuteczność leczenia

 

Magneto Stym – ZASADA DZIAŁANIA:

Działanie urządzenia Magneto Stym oparte jest na innowacyjnej technologii FMS – Głęboka Stymulacja Elektromagnetyczna. Jest to połączenie terapii, które dotychczas były stosowane w rehabilitacji – elektroterapii oraz magnetoterapii. W urządzeniu Magneto Stym oddziaływanie pola magnetycznego jest jednak 250 razy większe od tradycyjnych aparatów do fizykoterapii, Dzięki temu głębokość stymulacji elektromagnetycznej sięga do 10 cm wgłąb ciała. Sprawia to, że za pomocą fotela możemy stymulować głęboko położone mięśnie dna miednicy oraz zwieracza i wzmacniać je.

 

 

Magneto Stym – JAK WYGLĄDA ZABIEG?

By przystąpić do terapii głębokiej stymulacji elektromagnetycznej, pacjent powinien usiąść na fotelu – ubrania nie są przeszkodą. Terapeuta ustawia na aparacie wszelkie parametry dotyczące mocy, częstotliwości oraz kształtu fali elektromagnetycznej i uruchamia urządzenie. Podczas zabiegu pacjent odczuwa skurcze mięśni dna miednicy. U każdego pacjenta odczuwanie to może być nieco inne. Pacjent powinien znaleźć sobie odpowiednią pozycję, aby najmocniejsze skurcze czuć w miejscach wymagających terapii. Czasem trzeba wysunąć się nieco do przodu, czasem lekko pochylić. Terapeuta w trakcie terapii może zwiększać moc i częstotliwość, gdy skurcze są słabo odczuwalne. Terapia będzie skuteczniejsza, gdy pacjent będzie współpracował z urządzeniem, napinając i rozluźniając mięśnie Kegla.

Zabieg powinien trwać ok 20 minut. Powtarza się go co drugi dzień. Poprawę czuć już po 6 sesjach. Pełne leczenie nietrzymania moczu to ok.16-20 zabiegów terapeutycznych.

 

 

PRZECIWSKAZANIA:

Implanty elektroniczne (np. rozrusznik), implanty z metalu ferromagnetycznego, pompy medyczne, ciężkie infekcje bakteryjne i wirusowe, grzybica, ciąża, zmiany nowotworowe i gruźlicze.

 

BADANIA POTWIERDZAJĄCE SKUTECZNOŚĆ LECZENIA NIETRZYMANIA MOCZU

W badaniach nad efektywnością terapii FMS w leczeniu nietrzymaniu moczu wzięło udział 160 kobiet z różnym typem nietrzymania moczu. Wszystkie pacjentki przez 8 tygodni miały zabiegi 2 razy w tygodniu (łącznie 16 zabiegów). Wyniki otrzymano stosując kwestionariusz pacjenta do samooceny i zebrano go przed rozpoczęciem leczenia oraz po zakończeniu ostatniej terapii.

 

 

 

Poprawa zdrowia u pacjentek i ich pozytywne opinie potwierdzają, że głęboka stymulacja elektromagnetyczna jest skuteczną i nieinwazyjną metodą terapeutyczną dla wszystkich typów nietrzymania moczu. Jest to najlepsza alternatywa dla innych metod leczenia.

Dodatkowo przy pomocy fotela Magneto Stym pacjenci uczą się prawidłowo wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy. Ćwiczenia te pozwolą utrzymać mięśnie w doskonałej kondycji po zakończeniu terapii.

 

 

ZOBACZ, GDZIE MOŻESZ SKORZYSTAĆ Z TERAPII MAGNETO STYM: